Tarnowskie jaskółki nadal wygrywają!

• Publikacja
  • 23/06/2014

W niedzielę kolejne wyjazdowe zwycięstwo odniosły tarnowskie Jaskółki. We Wrocławiu miejscowa Betard Sparta uległa Grupie Azoty Unii Tarnów w rozmiarze 41:49.

Tarnowianie kontrolowali spotkanie od 5. wyścigu, systematycznie powiększając swoją przewagę. O końcowym sukcesie zdecydował jednak dopiero 15. bieg, w którym odnieśli oni podwójne zwycięstwo. Zespół Marka Cieślaka do triumfu poprowadził duet Janusz Kołodziej - Martin Vaculik. Wychowanek tarnowskiej Unii zdobył 13 punktów z bonusem, a jedyne oczko stracił po ładnej walce z Indywidualnym Mistrzem Świata Tai'em Woffindenem. Słowak natomiast po pierwszym wyścigu, w którym przyjechał na końcu stawki, był już bezbłędny i zawody zakończył z dorobkiem 12 oczek.

Bardzo cenne punkty do dorobku Jaskółek dorzucili Artiom Łaguta (8+1), Krzysztof Buczkowski (7) i Kacper Gomólski (5). Nieco słabszy występ zanotował Amerykanin Greg Hancock, zdobywając 4 oczka w 4 gonitwach. Mateuszowi Borowiczowi, który wskoczył do składu w miejsce kontuzjowanego Ernesta Kozy, nie udało się wywalczyć ani jednego punktu w 3 wyścigach.

W ekipie Piotra Barona jedynym solidnym ogniwem był w niedzielę wspomniany Tai Woffinden. W sześciu startach wywalczył on 13 punktów i dwa bonusy, jednak nie miał odpowiedniego wsparcia w kolegach z zespołu.

Grupa Azoty Unia Tarnów utrzymała pozycję lidera w tabeli Enea Ekstraligi. Kolejny mecz tarnowskich Jaskółek odbędzie się już w niedzielę, 22 czerwca o godzinie 19:00. Do Jaskółczego Gniazda zawita wówczas zespół Fogo Unii Leszno z Duńczykiem Nickim Pedersenem na czele.