Błyskawiczna terapia dla zniszczonych włosów i rozdwojonych końcówek

  • Publikacja
  • 10/09/2016

Włosy są bardzo problematyczne i lubią być kapryśne, ale to ozdoba każdego człowieka, a w szczególności kobiet. Bez względu na ich długość, kolor i fryzurę, muszą być przede wszystkim zdrowe i zadbane, a ponieważ codziennie są narażone na działanie różnych niekorzystnych czynników - nie jest to proste i wymaga odpowiednich środków.

 

Istnieje wielu winowajców ponoszących odpowiedzialność za złą kondycję włosów

Nie jest tak, że istnieje jedna konkretna przyczyna osłabienia włosów. To, że coś zaszkodziło twojej mamie, przyjaciółce czy koleżance z pracy nie oznacza od razu, że zaszkodziło lub może zaszkodzić również tobie.

Każdy organizm jest inny, ale z pewnością można wskazać kilka ogólnych czynników wpływających niekorzystnie na kondycję włosów.

  1. Zła dieta - to, co jesz ma wpływ na stan skóry głowy i włosów, szczególnie ważny jest odpowiedni poziom witamin z grupy A i B oraz żelaza, cynku, kwasu foliowego i magnezu.

  2. Stres i przemęczenie - są szkodliwe szczególnie wtedy, kiedy jesteś narażona na ich działanie przez dłuższy czas.

  3. Problemy hormonalne - np. z tarczycą.

  4. Warunki atmosferyczne - szczególne osłabienie można zaobserwować latem i zimą.

  5. Nieodpowiednia pielęgnacja i uszkodzenia mechaniczne - suszenie, prostowanie, kręcenie przy pomocy gorącej lokówki, koloryzacja (rozjaśnianie), zbyt gwałtowne szczotkowanie.

  6. Anemia i inne choroby - nawet pospolita gorączka.

 

Jak widać, obok problemów związanych ściśle ze stanem zdrowia, znajdują się czynniki, na które narażone jesteśmy na co dzień. Warto pamiętać, że oprócz ogólnego osłabienia, może pojawić się również nadmierne wypadanie włosów, a wszystkie problemy kumulują się zawsze w końcówkach. Dlatego tak często są suche, rozdwojone i podatne na kruszenie. W efekcie całe włosy wydają się postrzępione, a nawet najpiękniejsza fryzura wygląda nieestetycznie. Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem jest regularne podcinanie, ale nie oszukujmy się - nie każda z nas zawsze o tym pamięta. Przeważnie biegniemy do salonu fryzjerskiego, kiedy sytuacja jest już naprawdę zła, a to duży błąd. Dlaczego? Ponieważ im dłużej zwlekasz, tym więcej trzeba będzie obciąć, np. 10 centymetrów zamiast 2. Nie warto.

 

Błyskawiczna terapia istnieje i jest skuteczna

Najprostszym sposobem na zregenerowanie zniszczonych włosów jest używanie odpowiednich kosmetyków. Takim produktem jest błyskawiczna terapia pielęgnacyjna L’Oreal Paris Elseve Total Repair Extreme. Innowacyjna formuła zawiera LAK 1000 (kwas mlekowy), który wnika do wnętrza włosa i wzmacnia jego strukturę oraz Ceramid wypełniający zewnętrzne uszkodzenia, a dodatkowo tworzący warstwę ochronną. Działanie jest więc kompleksowe, nie skupia się tylko na powierzchni. Po zastosowaniu tego produktu, włosy są nie tylko odżywione i zregenerowane, ale również wygładzone i miękkie. Dla osiągnięcia najlepszych efektów zalecane jest używanie całej serii tych kosmetyków, w skład której wchodzi: szampon, odżywka i maska.
Odpowiednia pielęgnacja to podstawa zdrowych i pięknych włosów. Regularne stosowanie dobrze dobranych kosmetyków jest gwarancją sukcesu. Nie trzeba od razu biec do fryzjera i obcinać połowy włosów. Lepiej zapobiegać lub niwelować zniszczenia w domowym zaciszu, przy pomocy środków dostępnych w drogeriach.