Hiszpania i trzy królewskie Wyspy Kanaryjskie

  • Publikacja
  • 15/09/2014

W okresie wakacyjnym praktycznie nie mamy problemu z miejscem w którym możemy spędzić wakacje, gorzej jest w sezonie jesienno-zimowo-wiosennym, kiedy to wszędzie w Europie jest zimno, a kraje w Azji czy Ameryce Południowej są dość drogie ze względu na koszty przelotu.

 

W takim wypadku warto zdecydować się na wakacje w Hiszpanii, a dokładniej na Wyspach Kanaryjskich.

 

 

Wyspy Kanaryjskie do archipelag kilkunastu wysp (dokładniej trzynastu), z których tylko kilka oferuje dobre warunki wypoczynkowe, należą do nich m.in. Teneryfa, Fuerteventura, Lanzarote, Gran Canaria czy La Gomera. Chcielibyśmy zachęcić Was do poznania i może odwiedzenia, trzech pierwszych z nich.

 

Teneryfa jest największą wyspą wśród Wysp Kanaryjskich. Cała wyspa zamieszkiwana jest przez milion osób, a największym miastem jest Santa Cruz de Tenerife. Wyspa jest pochodzenia wulkanicznego, powstała około 30 milionów lat temu, stąd plaże są tutaj w większości kamieniste lub żwirowe, bardzo rzadko piaszczyste, a jeśli już, są to sztuczne plaże do których piasek jest specjalnie przywożony.

 

Najbardziej znanymi ośrodkami turystycznymi, gdzie znajduje się największa baza hotelowa, to Playa de las Americas oraz Los Cristianos.

 

Wycieczka na Teneryfę to przede wszystkim wypoczynek oraz bardzo wiele atrakcji przygotowanych z myślą o wczasowiczach. Najbardziej rozrywkową częścią wyspy jest południowe wybrzeże i miejscowość Los Cristianos.

 

Kurorty na Teneryfie są bardzo popularne wśród wielu turystów z całego świata. Wycieczki na Teneryfę oferuje także wiele polskich biur podróży.

 

Zanim przejdziemy do kolejnej wyspy, chcielibyśmy zwrócić uwagę na to, że jadąc na wakacje na którąkolwiek z Wysp Kanaryjskich w Hiszpanii, należy dobrze przygotować się do wyjazdu. Przede wszystkim warto zapoznać się ze poradami i relacjami z wakacji w Hiszpanii na stronie Travelmaniacy, np. tymi, które znajdziemy na stronie Travelmaniacy.pl. Dzięki temu dowiemy się więcej o pogodzie, zwiedzaniu oraz warunkach panujących w danym miejscu. Przejdźmy teraz do kolejnej wyspy należącej do Hiszpanii, którą jest Fuerteventura.

 

Fuerteventura jest drugą pod względem wielkości Wyspą Kanaryjską, to co ważne w porównaniu do pozostałych, to fakt iż piaszczyste plaże są tutaj naturalne. Najsłynniejszą jest Playa de Sotavento de Jandia, na której każdego roku odbywają się zawody w windsurfingu.

 

Wycieczka na Fuerteventurę jest polecana zarówno tym klientom, którzy cenią sobie wypoczynek na plaży, jak i w dużej mierze amatorom windsurfingu. Tutaj panują bowiem praktycznie przez cały rok idealne warunki do uprawiania tego sportu.

 

Lanzarote to kolejna z Wysp Kanaryjskich, która należy do Hiszpanii. Główną i największą miejscowością jest tutaj Arrecife, w okolicy którego znajduje się międzynarodowy port lotniczy. W przeciwieństwie do pozostałych wysp archipelagu, Lanzarote jest bardzo dziewiczym miejscem. Przede wszystkim nie znajdziemy tutaj dużych kompleksów hotelowych, które często psują wiele pięknych miejsc. Zamiast nich na wyspie znajdują się niewysokie pensjonaty czy hotele, które idealnie wtapiają się w krajobraz.

 

Wycieczki na Lanzarote to praktycznie gwarantowana słoneczna pogoda, wszystko dzięki wiatrów – pasatów, które rozwiewają chmury gromadzące się na wyspą. To sprawia, że większość dni w roku jest tutaj słonecznych.

 

Zwiedzanie wyspy jest bardzo przyjemne, gdyż większość atrakcji turystycznych znajduje się niedaleko siebie. Do największych z nich zalicza się: region wulkaniczny Gór Ognistych, które uformowały się po wybuchu wulkanu w 1740 roku.