Jak wykonać makijaż brwi?

  • Publikacja
  • 22/11/2021

Brwi to ważny element naszej twarzy. Dodają jej charakteru, podkreślają zalety i spojrzenie. Nie zawsze jednak wygląd naszych brwi jest dla nas powodem do dumy. Na szczęście są sposoby, aby nadać im odpowiedni kształt i kolor. Jak poprawnie wykonać makijaż brwi? O czym pamiętać? W jakie kosmetyki się wyposażyć?

 

Czym wykonać makijaż brwi?

Makijaż brwi można wykonać wieloma kosmetykami i metodami. To, którą wybierzesz, zależy od twoich indywidualnych potrzeb. Pamiętaj jednak, że kolor wypełnienia obowiązkowo musisz dopasować do naturalnej barwy włosków. Ten trik pozwoli uniknąć nienaturalnego i przerysowanego efektu. Jeśli makijaż brwi jest dla ciebie nowością, na perfumeria.pl/collections/makijaz-oczy-makijaz-brwi sięgnij po kredkę, specjalny cień lub żel modelujący. Te kosmetyki są najłatwiejsze w aplikacji i bez problemu z ich nałożeniem poradzą sobie nawet amatorki.

 

Jak aplikować kosmetyki do brwi?

To, jak będzie wyglądać aplikacja kosmetyków do makijażu brwi, zależy od ich typu. Kredki używa się jak tradycyjnego pisaka do rysowania czy pisania, cienie nakłada się za pomocą skośnego pędzelka o twardym i sztywnym włosiu, które pomaga w modelowaniu konturów włosków.

Jak malować brwi? Instrukcja krok po kroku

Przed przystąpieniem do wykonywania makijażu brwi, włoski trzeba wyregulować. Możesz to zrobić samodzielnie w domu – przed lustrem wykorzystując do tego pęsetę, wosk lub nitkę. Jeśli obawiasz się samodzielnej regulacji, dobrym rozwiązaniem będzie wizyta w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Regulacja brwi przez kosmetyczkę nie będzie drogim zabiegiem – zapłacisz za niego ok. 20 złotych. Bez względu na to, czy brwi będziesz regulować samodzielnie, czy u kosmetyczki pamiętaj o systematyczności – zabieg należy powtarzać co 3-4 tygodnie.

 

Brwi, które będą miały pożądany kształt, przed malowaniem trzeba wyczesać specjalną szczoteczką, a następnie wygładzić palcem. Jeśli włoski są zbyt cienkie, wskazane jest nałożenie odżywki stymulującej porost. Kosmetyk warto nakładać codziennie, dzięki czemu pierwsze widoczne efekty pojawią się po kilku tygodniach.

Na tak przygotowane brwi można nałożyć kosmetyk nadający włoską koloru. Najprościej makijaż brwi można wykonać z pomocą specjalnych cieni – są one dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej od beżów po ciepłe odcienie brązów. Co więcej, cienie do brwi nierzadko są dostępne w zestawach, co daje możliwość łatwego mieszania kolorów i dopasowania ich do indywidualnego typu urody. Do nałożenia cieni konieczny jest pędzelek. Malowanie rozpoczyna się od nałożenia kosmetyku tam, gdzie występują prześwity, potem musisz przejść do podkreślania zewnętrznej części łuku brwiowego i przedłużania jego linii. Kolejne etapy to malowanie wewnętrznej i górnej części brwi, tak aby uzyskać otwarty i wyraźny kontur. Podobnie wygląda wykonanie make-up żelem oraz kredką.