Czym kierować się wybierając stomatologa?

  • Publikacja
  • 05/11/2020

Dobry stomatolog zadba nie tylko o uzębienie, ale również o zadowolenie swojego pacjenta. Zazwyczaj wizyta w gabinecie stomatologicznym kojarzy się z bólem. Z tego powodu wizyty często stają się już koniecznością, kiedy uzębienie samo przypomina o konieczności skontrolowania sytuacji. Warto w takiej sytuacji wybrać stomatologa, który przełamie barierę pacjenta i zmieni postrzeganie nieprzyjemnej wizyty.

 

Dobry stomatolog to skarb

Jak w każdym medycznym przypadku fachowość i profesjonalizm można szybko i łatwo ocenić. Nie tylko stomatolodzy, ale również lekarze innych specjalizacji powinni kierować się dobrem pacjenta i dbać o jego komfort i zadowolenie. Na co zwrócić uwagę?

1. Umówienie wizyty
Dobry stomatolog ma zazwyczaj kalendarz wypełniony po brzegi. Jeśli umawiając się na wizytę słyszymy iż termin jest wolny na już, warto się zastanowić, czy na pewno jest to dobry fachowiec. Skoro gabinet świeci pustkami, widocznie nie posiada on takiej renomy, na jakiej nam zależy. Należy jednak dodać, że każdy szanujący się stomatolog ma w grafiku przewidzianą lukę na nagłą sytuację, by w razie konieczności przyjąć pacjenta z bólem bez długich kolejek.

2. Wizyta
Sam gabinet i poczekalnia to również istotne elementy. Część pacjentów stresuje się oczekując na przyjęcie, dlatego poczekalnia powinna odciągać uwagę pacjenta od problemu. Powinna być jasna, przestronna i komfortowa. Czasem wystarczy telewizor, czy czasopisma, by skutecznie rozładować stres i rozluźnić nastawienie. Daje to poczucie troski o komfort klientów. Sam gabinet to nie tylko odczucia pacjenta, ale również wymogi sanitarne. Wszystko musi być sterylne, zadbane, czyste i nie budzić żadnych obaw o brak należytej higieny. Wchodząc do gabinetu nie powinno odczuwać się wizyty poprzedniego pacjenta.

3. Lekarz
Warto przyjrzeć się samemu stomatologowi. Lekarz powinien wzbudzać nasze zaufanie i okazywać troskę i wyrozumiałość. Budowanie przyjaznej atmosfery również rozładowuje stres i wzmacnia poczucie bezpieczeństwa. Każdy pacjent oczekuje bowiem zrozumienia, cierpliwości i należytej empatii. Stomatolog powinien wysłuchać obaw i zaproponować stosowne leczenie. Dobry stomatolog to profesjonalista, który rozwija się i pogłębia wiedzę. Warto wskazać, że stomatologia ewoluuje w szybkim tempie, zatem nowoczesne i innowacyjne rozwiązania w gabinecie to dziś absolutna konieczność.

Gabinet z rekomendacjami?

To jedno z lepszych rozwiązań. Warto zatem popytać znajomych, rodzinę...Można również spojrzeć na opinie w internecie, jednak do tych należy podejść z pewną dawką rozsądku. Nie zawsze bowiem anonimowe komentarze odzwierciedlają prawdę. Idąc do gabinetu, który jest polecany przez innych, można zaoszczędzić sporo nerwów. Wiemy bowiem na co należy się przygotować i czego się spodziewać po lekarzu.

Wizyta u dobrego stomatologa z pewnością przełoży się na piękny i zadbany uśmiech. Chętniej bowiem odwiedzimy kolejny raz lekarza, który wykazuje się profesjonalnym podejściem do klienta i dba o jego komfort. Kiedy wizyta w gabinecie przestaje być już problemem, dbanie o zęby stanie się przyjemniejsze.