Ile zapłacimy za mieszkanie w Warszawie?

  • Publikacja
  • 25/04/2017

Polacy cały czas kupują dużo mieszkań. Sporym zainteresowaniem cieszą się również lokale w Warszawie. Do wyboru mamy zarówno te lokalizowane w centrum, jak i na obrzeżach stolicy, gdzie ceny są już bardziej atrakcyjne. Z jakim wydatkiem musimy się liczyć?

 

Średnio za metr kwadratowy mieszkania w Warszawie będziemy musieli zapłacić 7 tysięcy złotych. Jednak nie we wszystkich lokalizacjach będziemy musieli zapłacić tak dużo. Są jednak i znacznie droższe nieruchomości – za jeden z najbardziej ekskluzywnych apartamentów w stolicy klient zapłacił 49 tysięcy za metr kwadratowy.

 

Gdy chcemy zdecydować się na nowe mieszkania w Warszawie, warto zapoznać się z cenami dla różnych inwestycji. Warto przy tym pamiętać, że kawalerki i inne niewielkie mieszkania cieszą się największym zainteresowaniem i to właśnie one najszybciej znikają z rynku. Są chętnie wybierane nie tylko przez osoby poszukujące mieszkania dla siebie, ale również przez inwestorów, którzy kupują je w celu wynajmu.

 

Najszybciej z aktualnymi cenami nieruchomości zapoznamy się na stronach deweloperów, a także na portalach ogłoszeniowych publikujących oferty sprzedaży mieszkań. Możemy wtedy zobaczyć, z jakim wydatkiem będziemy musieli się liczyć. Zwykle za mieszkanie mające około 30 metrów kwadratowych zapłacimy od 200 do 250 tysięcy złotych, z kolei za nieruchomości mające około 50 metrów kwadratowych – około 300-350 tysięcy złotych.

 

Na ceny wpływa szereg różnych czynników. W szczególności jest to lokalizacja – im bliżej centrum Warszawy, tym więcej będziemy musieli zapłacić za wymarzone mieszkanie. Do drogich dzielnic zalicza się przede wszystkim Powiśle, które uznawane jest za jedną z najbardziej eleganckich lokalizacji. Cena zależy też od metrażu, ponieważ zwykle za mniejsze mieszkania zapłacimy więcej niż za te duże.

 

Podsumowując, za nowe mieszkania w Warszawie nie zapłacimy mało, ale jeżeli będziemy w stanie zrezygnować z doborowej lokalizacji, wtedy możemy bez problemu znaleźć oferty wpisujące się w nasze oczekiwania i możliwości finansowe. Pamiętajmy jednak o tym, aby na zakup nieruchomości zdecydować się z wyprzedzeniem i wykonać wcześniejszą rezerwację – wybór gotowych już mieszkań jest znacznie mniejszy.