U dealera kupimy nie tylko nowe, ale i używane auta

  • Publikacja
  • 30/05/2017

Korzystanie z usług dealerów najczęściej kojarzy nam się z kupowaniem nowego samochodu. Warto jednak wskazać, że w salonie kupimy również pojazd używany, ale nadal w świetnym stanie technicznym. Wobec tego każdy może znaleźć dla siebie coś interesującego i na swoją kieszeń!

 

Jeśli chcemy zdecydować się na auto nowe, wprawdzie będziemy musieli zapłacić za nie dość dużo, ale z drugiej strony również otrzymujemy pojazd w wiadomym stanie technicznym oraz z gwarancją. Auto ma najnowocześniejsze technologie, jest ekologiczne, co powoduje, że zadowoli najbardziej wymagających. Jednak nie każdy może przygotować się na taki wydatek – nowe auto to koszt od około 40 tysięcy do ponad 100 tysięcy złotych w zależności od marki i modelu.

 

Dlatego coraz więcej sprzedających auta, w tym także każdy dobry dealer Forda, są w stanie zaoferować swoim klientom pojazdy używane, ale nadal w świetnym stanie technicznym oraz wizualnym. Są to auta, które głównie pochodzą z leasingu oraz są oddawane przez kupujących w ramach rozliczenia. Nie oznacza to jednak wcale, że u dealera zakupimy auto stare i wymagające kosztownych napraw. Wprost przeciwnie – do sprzedaży trafiają auta nowsze, które są dokładnie sprawdzone i w razie potrzeby naprawione, aby klient mógł otrzymać pojazd gotowy do jazdy.

 

To jednak jeszcze nie wszystkie zalety, z których możemy skorzystać przy zakupie auta używanego od dealera. Podobnie jak w przypadku aut nowych, także na to używane dostaniemy gwarancję, niemniej jednak w nieco innym zakresie. Pozwoli nam ona jednak na uniknięcie kosztownych remontów wtedy, gdy pojazd zacznie sprawiać trudności. Takiej gwarancji nie otrzymamy przy zakupie samochodu używanego w komisie czy od prywatnego sprzedającego!

 

Wobec tego wtedy, gdy potrzebujesz nowego samochodu lub szukasz modelu używanego, ale nadal w świetnym stanie, warto zajrzeć do najbliższego salonu dealerskiego ulubionej marki. Z ofertami możemy też zapoznać się przez internet – coraz więcej salonów prezentuje posiadane modele w sieci.