Co zrobić, aby pozbyć się kurzu z domu?

  • Publikacja
  • 03/12/2017

Walka z kurzem w domu to niestety najtrudniejsza z walk jaką musimy stoczyć. Każda z Pań stara się zrobić wszystko co w jej mocy, by było go jak najmniej, jednak nie da się go całkowicie pozbyć. Czy są jednak sposoby na walkę z nim?

 

Jak walczyć z kurzem?

Kurz to osad powstający z pyłków roślin, zanieczyszczeń emitowanych przez piece, samochody ale też mineralne i organiczne drobinki ludzkiego ciała. Niestety kurz zawsze będzie pozostawał w domu i przedostawał się z zewnątrz do środka. Istnieją jednak szanse na pozbycie się go zarówno z powierzchni jak i z samego powietrza, którym oddychamy.

 

Jak usuwać kurz?

Kurz z powietrza najłatwiej usunąć za pomocą dobrej jakości nawilżaczy powietrza – możesz nie wierzyć, ale są one w stanie usunąć nawet 75% kurzu z mieszkania. Ważna jest jednak regularna wymiana filtra, pochłaniającego zanieczyszczenia. Bardzo dobrze sprawdzi się również wentylacja mechaniczna. Do mieszkania stale musi napływać świeże powietrze – jeśli zadbamy o odpowiedniej jakości filtry, powietrze, które będzie trafiać do naszych pomieszczeń będzie oczyszczone i pozbawione kurzu. Musimy jednak dbać o jej czystość i wydajność.

 

Zadbaj również o usunięcie kurzu z powierzchni

Bardzo ważne jest usuwanie kurzu z powierzchni podłóg i mebli. To tam gromadzi się go najwięcej, zwłaszcza w okresie zimowym, gdy włączone jest ogrzewanie. Najlepszą metodą jest odkurzanie a następnie zmywanie podłóg odpowiednimi mopami i detergentami. Dobrej jakości sprzęt leifheitsklep.pl pozwoli w szybki i prosty sposób zadbać o czystość każdego dnia. Kurze warto ścierać jak najczęściej – najlepiej codziennie lub co dwa dni.

Często jednak zapominamy, że najwięcej kurzu zbiera się w tkaninach. Firanki, zasłony, poduszki, koce, narzuty czy dywany. Powinniśmy regularnie je prac i trzepać na zewnątrz co pozwoli na pozbycie się pyłu.

Pozbywanie się kurzu z domu to niestety proces żmudny, wymagający ciągłej pracy i cierpliwości. Nigdy nie uda nam się pozbyć go na stałe – możemy jedynie zmniejszyć jego ilość w domu do minimum. Pamiętajmy jednak, że mimo wszystko warto – mieszkanie w czystych warunkach jest dużo przyjemniejsze. I zdrowsze.