Jak zorganizować świetne urodziny?

  • Publikacja
  • 12/03/2018

Świętowanie urodzin, zwłaszcza okrągłych, stało się dosyć popularne. Dawniej osoby w wieku 18+ nie chwaliły się zbytnio swoim wiekiem i jeśli już świętowały hucznie, to tylko imieniny. Od pewnego czasu jednak uroczysta 30-tka, 40-tka czy 50-tka nie są niczym nadzwyczajnym. Zobaczmy, jak zabrać się za organizację takiej imprezy.

 

Niespodzianka czy nie?

Dość popularne są urodzinowe imprezy niespodzianki. Nie każdy jednak lubi taki rodzaj zaskoczenia, dlatego przed decyzją o organizacji uroczystości za plecami jubilata powinniśmy delikatnie wybadać temat. Jeśli wiadomo, że niespodzianka spotka się w radością, to dobrze byłoby zorientować się, kogo powinniśmy na tę imprezę zaprosić. Niech będą to osoby mocno zaprzyjaźnione, takie, z którymi czujemy się dobrze, a nie takie, co z jakiegoś powodu wypada zaprosić. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych sytuacji i zgrzytów towarzyskich.

Gdzie robimy imprezę?

Czasy, gdy urodziny i inne imprezy towarzyskie były organizowane w domowym zaciszu już dawno odeszły do lamusa. Teraz nawet przedszkolaki świętują poza domem dlatego nikogo nie dziwi, że impreza urodzinowa dorosłego jubilata będzie zorganizowana w jakimś lokalu. To może być elegancka restauracja, pizzeria, klub taneczny, czy jeszcze jakieś inne miejsce, w którym nasz jubilat będzie się dobrze czuł. Może się jednak okazać, że domowe zacisze będzie do tego najlepsze, bo to właśnie taka impreza będzie tym, co spodoba mu się najbardziej.

Oprawa imprezy

Kolejną sprawą, o którą powinniśmy zadbać, jest oprawa imprezy. Jeśli urządzamy przyjęcie poza domem, to powinni o to zadbać właściciele lokalu. Natomiast przy organizacji domówki, to my jako organizatorzy musimy się tym zająć. Możemy powiesić balony ze stosowną liczbą, dodać na stole wizytówki z datą urodzin czy ubrać koszulki imprezowe. Każda z tych koszulek może być taka sama, a mogą być od siebie zupełnie różne. Napisy: „życie zaczyna się po …”, to klasyka, ale można również wybrać coś innego. Taka drużyna organizująca imprezę niespodziankę w jednakowych koszulkach wygląda fantastycznie i nikt nie ma wątpliwości z jakiej okazji się zebrali.

Odpowiednie menu

Ostatnim elementem organizacyjnym jest odpowiednie menu. Oprócz przekąsek różnego typu koniecznie oczywiście musi być tort ze świeczkami. Modne ostatnio świeczki w kształcie numerków są co prawda wygodne, ale nie robią takiego efektu jak 30 czy 40 małych świeczek. Jeśli chcemy efektu WOW!, to taka wersja jest zdecydowanie atrakcyjniejsza.

Więcej na: koszulkowy.pl