Aktywny urlop na rowerze

  • Publikacja
  • 11/08/2016

Rower stał się bardzo popularnym środkiem transportu. Jeździmy nim do pracy, do szkoły, do znajomych. Taka podróż to czysta przyjemność zwłaszcza, gdy mamy możliwość poruszać się po dobrze oznaczonych drogach bądź ścieżkach rowerowych.

 

Również wybierając się na urlop często zabieramy ze sobą rowery. Wtedy zdarza się nam wyruszać na wyprawy po górskich szlakach, po dolinach, lasach pełnych krętych ścieżek. Na takich terenach nawet doświadczony rowerzysta może zaliczyć upadek. Eskapady górskie to dla wielu ludzi idealna forma spędzania wolnego czasu na rowerze. Na szlakach czyhają często naturalne niebezpieczeństwa w postaci głazów, konarów drzew, wystających korzeni, czy niebezpiecznych kolein, na których łatwo o utratę równowagi.

 

Co zatem zrobić, aby taki wyjazd był udany i bezpieczny? Warto pomyśleć o odpowiedniej polisie. Taką na przykład jest ubezpieczenie rowerzysty. Zwłaszcza, gdy mamy w planach wyjazdy na łono natury bądź rajdy rowerowe. Ubezpieczenie takie jest bardzo przydatne w sytuacji, kiedy kierując rowerem wyrządzi się krzywdę osobie trzeciej lub samemu ucierpi się na skutek upadku.

 

Wybierając polisę możemy skorzystać z wariantu podstawowego bądź rozszerzonego, które różnią się między sobą wysokością sum ubezpieczenia, a także jej pod limitami. Określamy również zakres terytorialny ochrony- czy jest to terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, czy innych krajów Europy.

W zależności na jaki pakiet polisy się zdecydujemy ubezpieczenie rowerzysty może nam zaoferować:

  • zwrot kosztów leczenia podczas wycieczek zagranicznych;

  • pokrycie roszczeń skierowanych przez osoby trzecie, poszkodowane z naszej winy;

  • zwrot kosztów wymiany lub naprawy roweru, zniszczonego w wyniku wypadku;

  • wsparcie kosztów leczenia, a także rehabilitacji na terenie Polski;

  • zadośćuczynienie w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu w efekcie nieszczęśliwego wypadku;

 

Aby uzyskać najlepszą ochronę warto wybrać pakiet, który będzie łączył wszystkie powyższe elementy. Istotną sprawą, którą należy poruszyć jest jeszcze wyłączenie odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej w sytuacji, gdy kierujący rowerem jest pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających. Wyłączeniem objęta jest również sytuacja kiedy została wyrządzona szkoda osobom bliskim ubezpieczonego, lub jest ona wynikiem umyślnego działania jakim jest bójka. Gdzie szukać informacji na temat ewentualnych wyłączeń? Można je znaleźć w sekcji ogólne warunki ubezpieczenia (OWU). Warto zapoznać się z ich treścią jeszcze podpisaniem umowy. Ubezpieczenie rowerzysty ma wiele zalet. Jedną z nich jest to, że osoba kierująca rowerem nie musi być jego właścicielem, ale wystarczy, że go użytkuje.

 

Ubezpieczenie rowerzysty staje się coraz bardzie popularne. Każdy ceni sobie spokój i komfort spokojnej głowy podczas urlopu. Takie ubezpieczenie daje nam pewność i bezpieczeństwo. Można je wykupić nawet online na stronie nrnf.pl. Korzystając z tej formy zawarcia umowy możemy zaoszczędzony czas przeznaczyć na przyjemności.