Damian Kiwior został wicemistrzem Polski!

• Publikacja
  • 17/03/2014

W Kaliszu odbyły się 85 Mistrzostwa Polski Seniorów w boksie. Klub  "Tiger" Tarnów reprezentowali: Dariusz Rabenda w wadze  60 kg, Damian Kiwior  69 kg, Łukasz Pis  69 kg, oraz Arkadiusz Małochleb 75 kg. Bardzo dobrze zaprezentował się Damian Kiwor, który wywalczył tytuł wicemistrza Polski, oraz zdobył 35 punktów.

Podopieczny trenera Józefa Sadko stoczył bardzo zacięty pojedynek finałowy z faworytem  kategorii wagowej do 69 kg głównym kandydatem do złota Ireneuszem Zakrzewskim.

Walka  finałowa zakończyła się wynikiem 2-1 dla rywala z Zielonej Góry, a  do sprawienia bardzo dużej sensacji zabrakło Damianowi naprawdę parę zadanych ciosów w końcówce trzeciej rundy. Przypomnijmy, nasz zawodnik ma za sobą bardzo ciężki sezon w lidze światowej WSB i cztery stoczone bardzo ciężkie pojedynki w drużynie Hussars Poland z czołowymi zawodnikami  świata,więc  srebrny medal zdobyty przez naszego zawodnika jest bardzo dużym osiągnięciem.

Damian Kiwior w drodze do finału pokonał kolejno: przez TKO w pierwszej rundzie Kamila Ozimka (KKS Kalisz), wygrał walkowerem z Rafałem  Shofferem (MOSM Tychy), w pojedynku ćwiercfinałowym pokonał 3-0 Tomasza Mazura ( Czarni Słupsk), w półfinale nasz zawodnik pokonał wielokrotnego medaliste Mistrzostw Polski Mateusza Kosteckiego (WKS Desant Kraków).

Bardzo dobrze zaprezentował się  również nasz drugi reprezentant Dariusz Rabenda, który wywalczył piąte miejsce oraz zdobył 17 punktów, przegrywając na punkty pojedynek ćwierćfinałowy z utytułowanym Radomirem Obruśniakiem z Róży Karlino. W pierwszym pojedynku podopieczny trenera Józefa Sadko pokonał 3-0  Dawida Posiłka (MOSM Tychy).

Trzeci nasz zawodnik Łukasz Pis pechowo zakończył swój udział w Mistrzostwach Polski na ćwierćfinale, w którym uległ na skutek kontuzji łuku brwiowego w pojedynku z Mateuszem Kosteckim ( WKS Desant Kraków). Dzień wcześniej Łukasz Pis pokonał 3-0 Mateusza Stępnia ( Niestowarzyszony).

Arkadiusz Małochleb w pierwszym swoim pojedynku pokonał 3-0 bardzo dobrego zawodnika Patryka Popławskiego ( Akademia Walk Warszawa), w następnym pojedynku uległ na punkty również bardzo dobremu zawodnikowi Stanisławowi Gibadło ( GUKS Carbo Gliwice).

W Mistrzostwach Polski Seniorów, Małopolskę reprezentowało dziewięciu zawodników (czterech z Tigera Tarnów, czterech  z Wisły Kraków i jeden z WKS Desant Kraków) zdobywając łącznie jeden srebrny i dwa brązowe medale, oraz 118 punktów. Trener Józef Sadko jest bardzo zadowolony z występu wszystkich swoich podopiecznych, ze zdobycia srebrnego medalu i wywalczenia 52 punktów.

info,foto: tarnow.pl