Rekord French Open wyrównany!

• Publikacja
  • 27/05/2014

34 gemy w decydującym secie – wyrównania tego rekordu na kortach Rolanda Garrosa dokonali Argentyńczyk Facundo Bagnis oraz Francuz Julien Benneteau.

Bagnis pokonał Benneteau 1:6, 2:6, 6:1, 6:3, 18:16. Wyniku tego dokonali już w pierwszej rundzie wielkoszlemowej imprezy. Ostatnia partia meczu trwała 144 minuty. Jest to więcej, niż wszystkie cztery poprzednie sety razem. Pojedynek trwał aż 4 i pół godziny.

Pierwszy mecz, w którym osiągnięto tak wysoki wynik, odbył się w 2012 roku między Amerykaninem Johnem Isnerem i Francuzem Henrim Mathieu, który w ostatnim secie również wygrał 18:16. Pojedynek ten był jednak bardziej zacięty – trwał 5 godzin i 41 minut i zakończył się wygraną Francuza 6:7, 6:4, 6:4, 3:6, 18:16.

Starcie Isnera z Mathieu było drugim najdłuższym pojedynkiem w historii French Open i czwartym licząc wszystkie cztery turnieje Wielkiego Szlema razem. Bagnis i Benneteau w tym rankingu plasują się bardzo daleko.