KCP Elzat Regamet Bieniasz Bike Team na wyścigu szosowym

• Publikacja
  • 13/08/2014

Kolarze KCP Elzat Regamet Bieniasz Bike Team wystartowali także w wyścigu szosowym Podhale Tour . Jest to już czwarty finałowy wyścig w indywidualnej jeździe na czas. Na 50 km pętli do jest pokonania 900 metrów przewyższeń, nie jest to trasa w najtrudniejszym wydaniu ale dość wymagająca ze względu na jeden bardzo stromy podjazd którego nachylenie to 20%.

Bardzo dobrze w wyścigu pojechał Mateusz Zoń który zajął drugie miejsce przegrywając tylko z triumfatorem całego wyścigu Damianem Głownią, a 8 lokatę zajął Grzegorz Warchoł także zawodnik Bieniasz Bike Teamu. Natomiast w klasyfikacji generalnej Open 3 miejsce zajął Jarosław Miodoński z KCP Elzat Regamet Bieniasz Bike Team. W kategori M2 dużego pecha miał Konrad Gąsiorowski który miał defekt i stracił pierwsze miejsce w generalce alle druga lokata w takim wyścigu jest dobrym wynikiem.

W tej samej kategorii Mirek Bieniasz zajął 4 miejsce w generalce. - Możemy być zadowoleni z uzyskanych rezultatów nie specjalizujemy się w kolarstwie szosowym traktujemy to jako forme przygotowania do wyścigów MTB. Jest to specyficzna konkurencja aby uzyskać najlepsze rezultaty powinien być do tego rower czasowy, niestety takimi rowerami nasze stowarzyszenie nie dysponuje. Potencjał jest bardzo duży ale możliwości finansowe mocno ograniczone. Kolejne starty to już wyścigi MTB ; Puchar Słowacji, Puchar Szlaku Solnego i Puchar Tarnowa - mówią zawodnicy.