Kanały na YouTube, które warto znać!

  • Publikacja
  • 16/09/2014

W dobie Internetu niczym zaskakującym ani nowym nie jest tzw. „videoblogowanie”. Mnóstwo osób próbuje w ten sposób wybić się lub po prostu spędzić w taki sposób wolny czas.

 

 

Jednak jest mnóstwo „youtuberów”, którzy swoich pasji nie potrafią przekazać publiczności lub co gorsza, nie powinni tych pasji ujawniać. Przedstawię teraz kanały ludzi, którzy nie tylko mają pomysł na program, ale też swoją charyzmą zauroczyli setki tysięcy subskrybentów.

 

 

Polimaty

Prowadzący: Radosław Kotarski

Kanał ten stworzony został w celach naukowych. Prowadzący w każdym odcinku zasypuje widzów ciekawostkami z różnych dziedzin. Program nie byłby oczywiście, aż tak fascynujący, gdyby nie profesjonalna postawa prowadzącego, który z pasją — lecz nie nachalnie — potrafi w sposób rzetelny i obiektywny przekazać zdobytą i zweryfikowaną przez siebie wiedzę. Gorąco polecam fanom wszelkiego rodzaju nowinek popularnonaukowych.

https://www.youtube.com/user/Polimaty

 

 

AdBuster

Prowadzący: Marek Hoffman

Jak sama nazwa kanału wskazuje, jest to program wzorowany na „MythBuster”. Prowadzący konfrontuje popularne reklamy z rzeczywistością. Program jest zabawny, pouczający, a przede wszystkim bardzo praktyczny — może uchronić niejednego klienta przed błędnym zakupem.

https://www.youtube.com/user/bankowo1

 

 

20m2 Łukasza

Prowadzący: Łukasz Jakóbiak

Program ten stał się w ciągu ostatnich 2 lat tak popularny, że sam Jakóbiak postrzegany jest już jako celebryta. O dziennikarzu, który do swojej kawalerki zaprasza gości i przeprowadza z nimi wywiady słyszał już prawie każdy. Gospodarz posiada niezwykłą umiejętnoś — potrafi dostosować charakter wywiadu do aktualnie goszczonej osoby. Wielu z gości stwierdziło, że udzielenie wywiadu Jakóbiakowi było czystą przyjemnością ze względu na jego serdeczność, taktowność i solidne przygotowanie do rozmowy.

https://www.youtube.com/user/20m2Lukasza

 

 

Lekko Stronniczy

Prowadzący: Włodzimierz Markowicz i Karol Paciorek

Ten program trzeba traktować z lekkim przymrużeniem oka. Gospodarze w zabawny sposób prezentują swoje refleksje na różne tematy zaczerpnięte z życia codziennego. Kanał tworzony jest ze swoistym dystansem do siebie i otoczenia, w sposób dosadny i bardzo często prześmiewczy ukazuje bardziej lub mniej zakorzenione w naszej kulturze absurdy. Polecam fanom zabawnych, słownych felietonów.

https://www.youtube.com/user/lekkostronniczy

 

 

Oczywiście istnieje wiele innych wartych uwagi programów. Serca młodych widzów skradły między innymi, takie kanały, jak: Niekryty Krytyk, AbstrachujeTV, SA Wardega i wiele innych. Jak widać YouTube to skarbnica wiedzy nie tylko muzycznej.

 

autor: Maria Madej