Lepiej w praktyce czy w teorii? Jak uczyć się języków obcych?

  • Publikacja
  • 18/03/2017

Każdy, kto uczy się języków obcych ma z pewnością swoje wypróbowane metody związane z tym, jak szybko się skutecznie przyswajać poszczególne słówka oraz zwroty. Nie brakuje zarówno zwolenników nauki przez praktykę, jak i entuzjastów lingwistycznych, dla których będzie na przykład ważne to, by zdobywać wiedzę teoretycznie, aby mieć solidne podstawy. Warto w takim razie poznać walory każdej z tych metod, by dobrać tę najwłaściwszą dla siebie.

 

Nauka poprzez praktykę

Osoby, które w tym momencie uczą się języków obcych podkreślają, że najwłaściwszą dla nich drogą postępowania jest uczenie się przez praktykę.
Lubią po prostu dyskutować z innymi osobami posługującymi się danym językiem. Najlepiej, kiedy ćwiczy się ze znajomymi bądź w szkołach nauki języka. Jeżeli zaś ktoś ma możliwość wyjazdu do innego kraju to powinien również z tego skorzystać. Dobrym pomysłem są wymiany językowe na studiach. Poza tym, kiedy posiadamy rodzinę za granicą to również można ich odwiedzić i przy okazji podszlifować swój warsztat językowy.

 

Nauka polegająca na przyswajaniu teorii

Wśród osób uczących się języków obcych można też wyróżnić osoby, które kształcą się poprzez teorię. Te osoby chodzą - na przykład - do profesjonalnych szkół, takich jak lincoln.edu.pl, gdzie można być pewnym, że zdobędą informacje „z pierwszej ręki”, a ich gramatyka będzie bezbłędna.
To rozwiązanie wybierane przez osoby dopiero poznające dany język. Poza tym, nauka przez teorię jest pożądana przez przedstawicieli zawodów, którzy na co dzień muszą wystawiać dokumenty formalne w określonym języku. Ćwiczą także słownictwo, ponieważ lektorzy pracujący w szkole kładą nacisk na to, by płynnie porozumiewać się w języku angielskim.

 

Poszukiwanie idealnego rozwiązania lingwistycznego

Najlepszym rozwiązaniem w trakcie nauki języka obcego będzie to, żeby połączyć teorię z praktyką. Wówczas można na bieżąco nie tylko przyswajać podstawy, ale i korygować błędy językowe, jakie się popełnia. Należy po prostu dobrze zagospodarować swój czas przeznaczony na naukę.