Oczyszczacz powietrza - jak wybrać najlepszy?

  • Publikacja
  • 10/05/2019

Kiedy już uświadamiasz sobie, że to, co się dzieje z powietrzem i jak niska jest jego jakość oraz jak bardzo wpływa ona na nasze zdrowie i życie, możesz wpaść w prawdziwy szał i szukać na gwałt rozwiązań, które pozwoliłyby się pozbyć tego problemu. Musimy Cię rozczarować - potrzeba wiele lat, o ile nie dekad, przemian społecznych i rozwoju technologicznego, by osiągnąć zadowalający poziom jakości powietrza. Zanim nasze otoczenie będzie w pełni bezpieczne dla zdrowia, umieralność nadal pozostanie wysoka. Czy jednak faktycznie jest to wyrok, od którego nie ma odwołania i z którym musimy się pogodzić? Możemy poprawić jakość powietrza przynajmniej w swojej najbliższej okolicy, poprzez wdrożenie właściwego rozwiązania. Takim produktem jest bez wątpienia oczyszczacz powietrza, który ma za zadanie pozbyć się szkodliwych związków z naszego mieszkania lub domu, czyli miejsca, w którym przebywamy najdłużej. Jak jednak dobrać odpowiednie rozwiązanie? Który oczyszczacz sprawdzi się najbardziej? Zapraszamy do krótkiego przeglądu, który powinien rozwiać część wątpliwości w tym zakresie.

 

 

Oczyszczacz powietrza ranking

Są prowadzone rankingi oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza. Odpowiednio w roku 2019, ale nawet 2017 prowadzono zestawienia. Odpowiedni ranking, grupujący oczyszczacze powietrza, wskaże odpowiedź, który oczyszczacz jest najlepszy. Ostatecznie zbadaliśmy kilka tego typu zestawień i możemy zaprezentować kilka przemyśleń oraz analiz. Jaki oczyszczacz powietrza jest najlepszy? Co mówi nam ranking oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza, na przykład za 2019 rok? Pojawia się jakiś konkretny model, który wykazuje się czymś wyjątkowym? Po odpowiedź zapraszamy do kolejnego akapitu.

Oczyszczacz powietrza sharp kc-g50euw - dlaczego właśnie  on jest najlepszy?

Dlaczego oczyszczacz powietrza Sharp znalazł się na szczycie? Co pomogło mu zdobyć taką pozycję? Przede wszystkim kompleksowe podejście do oczyszczania, oparte o 5 stopni filtracji. Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUW bowiem idzie bardzo daleko, oferując podejście niezwykłe jak na ten rynek. Obok bowiem filtru wstępnego, węglowego i HEPA, czyli zestawu standardowego, oferuje również nawilżacz oraz jonizator. Oczyszczacz powietrza Sharp to posiadacz innowacyjnej, opatentowanej technologii Plasmacluster Ion, która przynosi ogromne efekty. Taki zestaw przewag i zalet bez wątpienia wpływa na pozycję tego oczyszczacza i stawia go w czołówce tego rodzaju rozwiązań na rynku. Oczyszczacz powietrza marki Sharp to niewątpliwie prawdziwy lider. Więcej o jego możliwościach technicznych możesz również przeczytać na stronie

https://www.nowiny.pl/ekoportal/141567-oczyszczacz-powietrza-sharp-kc-g50euw-pomoc-w-walce-ze-smogiem.html.

Warto się zapoznać z treścią tego artykułu.

Oczyszczacz powietrza sharp opinie   

To właśnie opinie, jakie ma dany oczyszczacz powietrza marki Sharp, najwięcej powiedzą nam na temat jego skuteczności. Dlatego kilka z nich zamieściliśmy poniżej. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ich treścią.

 

"Urządzenie wykonane starannie z wykorzystaniem dobrej jakości materiałów. Warte podkreślenia jest niskie zużycie energii oraz automatyczne przechodzenie do stanu minimalnego po wykonaniu zasadniczej pracy oczyszczania powietrza. Oczyszczacz jest bardzo wydajny i w pełni zabezpiecza określoną przez producenta powierzchnię - w moim przypadku 40m2. Jest bardzo cichy i nie przeszkadza w nocy. Może działać w pełnym automacie lub realizować pracę w opcji wybranej przez użytkownika. Jest stosunkowo drogim produktem, jednak może okazać się relatywnie konkurencyjny w wypadku gdy potwierdą się przewidziane czasy eksploatacyjne filtrów. Na to jednak będę musiał poczekać kilka lat. Aplikacja na smartfon - wydaje się zbędna ze względu na relatywnie mały pobór mocy - ja zostawiam urządzenie w automacie."

 

"Oczyszczacz spełnia swoją funkcję. Czujniki w urządzeniu bardzo czujne. W nocy bardzo cichy. Pojemnik na wodę jak na tą porę roku jak dla Nas duży i wystarczający jak na mieszkanie 40m2. Oczywiście kółka mogłyby obracać się we wszystkie strony, ale Nam to akurat nie przeszkadza. Kabel -normalnej wielkości i wystarczający na mieszkanie z normalną ilością gniazdek. Brak połączenia z telefonem ale ustawienie funkcji automatycznej niweluje konieczność własnej ingerencji. Zresztą w przypadku konieczności własnej ingerencji chętnie wstanę do niego, nie jestem kanapowcem.:-) Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni."

"Oczyszczacz jest gotowy do pracy po 15 minutach. Instrukcja przejrzysta i łatwo jest wszystko ustawić. W trybie nocnym nie słychać go wcale. Troszkę głośniejszy jestnz włączoną jonizacją, ale jeśli ustawi się intensywny program jonizacji przed snem, to można tę funkcję wyłączyć. Warto zmieniać miejsce oczyszczacza, bo w cześniejszych pomieszczeniach z wieloma meblami może wytworzyć wokół siebie trochę większe nawilżenie i w trybie automatycznym przestać nawilażać. Przedstawiony pod drugą ścianę zaczyna wskazywać 5% mniej. Jakość powietrza w pomieszczeniu, w którym działa podnosi się szybko (mam odrębny czujnik). Reaguje na poruszenie koca parę metrów od niego, czy wejście osoby, która 5 min. wcześniej paliła."

 

Zatem opinie o oczyszczaczu powietrza Sharp wskazują na jego ogromną wydajność oraz możliwości i są utrzymane w niezwykle pozytywnym tonie. Wynika z nich, że oczyszczacz sprawdzi się idealnie w każdym zastosowaniu.

Filtr do oczyszczacza powietrza sharp

Do omawianego modelu oczyszczacza Sharp filtr składa się z 4 elementów, które można nazwać czterema, osobnymi filtrami. Zatem filtr do oczyszczacza powietrza Sharp to filtr wstępny, węglowy, HEPA oraz do nawilżacza. Każdy z nich ma inną funkcję. Filtr wstępny odsiewa kurz oraz duże zanieczyszczenia - włosy, pyłki i tym podobne. Filtr węglowy usuwa z powietrza związki organiczne i chemiczne oraz negatywne zapachy. Filtr do nawilżacza zajmuje się oczyszczaniem powietrza z szeregu zanieczyszczeń, uniemożliwiających jego nawilżenie. Zaś najważniejszy jest filtr HEPA, którego zadaniem jest usuwanie wszystkich, pozostałych zanieczyszczeń, średnio ze skutecznością powyżej 99 %. Więc to on w głównej mierze odpowiada za oczyszczenie powietrza oraz pozbycie się z niego szkodliwych cząstek pyłu zawieszonego.Taki system filtracji jest niezwykle wydajny oraz skuteczny, oferując ponadczasowe możliwości i przekładając się na skokową poprawę jakości powietrza.

Oczyszczacz powietrza sharp test

Nasz test, któremu poddaliśmy oczyszczacz powietrza Sharp dobiegł końca. Co możemy w ramach podsumowania powiedzieć? Że nasz test wykazał niesamowite możliwości oczyszczacza powietrza Sharp i nieszablonowe podejście do tematu oczyszczania, oparte o 5 stopni oczyszczania, co jest fenomenem technologicznym na rynku. Zdecydowanie zwycięzca mógł być tylko jeden.