Dobra porównywarka OC. Po czym poznać najlepszy serwis?

  • Publikacja
  • 01/10/2015

 Porównywarki internetowe zyskują coraz większą popularność. Polacy porównują w internetowych narzędziach nie tylko ubezpieczenia, ale np. oferty biur podróży czy ceny sprzętu RTV/AGD. Czym powinna się wyróżniać dobra porównywarka OC?

 

 

Szybki i prosty dostęp do informacji jest tym, co dziś cenimy najbardziej. Poszukując oferty na ubezpieczenie swojego samochodu, zwłaszcza OC, nie chcemy „ganiać po agentach”, ani wisieć na telefonie z konsultantami różnych firm. Idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy szybko i wygodnie chcą ubezpieczyć swój samochód i przy okazji nie przepłacić za polisę, jest porównywarka OC.


Porównywarka, poza zestawieniem cen polis różnych towarzystwach, pomoże Ci przeanalizować zakres ofert AC i innych ubezpieczeń dodatkowych i wybrać najbardziej dopasowane do Twoich potrzeb ubezpieczenie na rynku. Z której porównywarki OC skorzystać? O to kilka rad, które pomogą Ci wybrać najlepszą porównywarkę OC.


1. Zwróć uwagę na ilość towarzystw ubezpieczeniowych w porównywarce
Ilość porównywanych ofert to niewątpliwie jedna z najważniejszych rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę podczas wyboru porównywarki OC. Im więcej, tym lepiej, gdyż będziesz miał szerszy przegląd ofert na rynku, a tym samym większą możliwość wyboru najtańszego OC. Najlepsze są te porównywarki, które pokazują oferty kilkunastu firm ubezpieczeniowych.


2. Zwróć uwagę na formularz kalkulacji
Korzystając z porównywarki OC musisz zdać sobie sprawę, że ilość pytań i stron formularza do wypełnienia zależy od ilości porównywanych towarzystw. Im więcej firm, tym więcej pytań, na które będziesz musiał odpowiedzieć. Dlatego nie zniechęcaj się długimi formularzami - dzięki temu że podasz jak najwięcej informacji, otrzymasz dużo ofert, a ceny ubezpieczeń podane przez porównywarkę będą się zgadzały w 100% z cenami na stronach ubezpieczycieli po przekierowaniu do zakupu.


Niewielka ilość pytań może wskazywać na to, że wybrana przez Ciebie porównywarka OC nie pokaże Ci wielu ofert lub że kalkulacja będzie jedynie przybliżona.


Wchodząc na stronę porównywarki OC sprawdź, czy wprowadzane przez Ciebie dane wrażliwe są zabezpieczone przez bezpieczne połączenie SSL/TLS, czyli certyfikat zabezpieczający połączenie online. Dobra porównywarka powinna korzystać z protokołu https.


3. Korzystaj z porównywarek, które zapewniają obsługę klienta
Przy wyborze porównywarki OC warto zwrócić uwagę, czy firma, która ją prowadzi, jest multiagencją ubezpieczeniową. W przypadku pytań, na które nie znajdziemy odpowiedzi w portalu, agent zawsze może wesprzeć nas w podjęciu decyzji. Porównywarki prowadzone przez multiagencje są najlepsze, bo korzystają z doświadczeń „tradycyjnych” pośredników.


Najlepsze porównywarki, np. porównywarka OC, mają nie tylko swoje infolinie, ale usługi Live Chat, gdzie będziesz mógł zadawać pytania na bieżąco podczas wypełniania formularza.


4. Sprawdź, czy za pomocą porównywarki OC możesz od razu kupić polisę
Istnieją na rynku porównywarki, które działają na zasadzie wabienia klienta i przekazania jego danych do towarzystwa ubezpieczeniowego. Takie serwisy nie spełnią swojej roli i trudno mówić w ich przypadku o wartości dodanej. Przecież nie po to wypełniasz cały formularz, żeby na koniec nie zobaczyć żadnej konkretnej oferty albo zobaczyć tylko połowę cen OC!


Przed rozpoczęciem kalkulacji koniecznie sprawdź, czy porównywarka OC oferuje zarówno możliwość zakupu jak i elektronicznej płatności za każdą wybraną polisę we wszystkich firmach, z którymi porównywarka współpracuje. Zanim zaczniesz wpisywać dane, możesz zadzwonić do porównywarki lub wysłać wiadomość przez Live Chat i zapytać, czy będziesz mógł od razu kupić przez internet każdą ofertę, która Ci się wyświetli. Jeśli okaże się, że nie - zastanów się, czy wypełnianie kalkulatora w ogóle ma sens, skoro i tak nie zobaczysz ceny ubezpieczenia. Dobra porównywarka OC to taka, w której od razu możesz kupić online wybraną polisę.

Tutaj dowiesz się więcej na temat porównywarek OC: http://selectedmag.pl/porownywarka-oc-5-powodow-dla-ktorych-powinienes-z-niej-skorzystac-szukajac-taniego-ubezpieczenia/

Monika Wilk